Pray for California

Читай також

  • Як вісьмом священникам вдалось вижити під час вибуху атомної бомби в Хіросімі
  • Образ Бога серед вірних
  • «Все в житті стане на свої місця»: єпископ Венедикт Алексійчук пояснив, що означає безперервно молитися
        • Pray for California

          У Сполучених Штатах Америки тривають руйнівні лісові пожежі, що вже спричинили загибель 5 осіб та втрату помешкань понад 180 тис. людей. Вогнеборці визначили відразу п’ять осередків займань. І саме їхніми зусиллями вдалося локалізувати вогонь за три милі (менш 5 км) від української католицької парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Лос-Анджелесі.

          Тим часом мою стрічку новин у Фейсбуці заполонив допис, у якому йдеться про зв’язок між церемонією нагородження «Золотий глобус» та виникненням лісових пожеж навколо Лос-Анджелеса. Хтось там навіть Бога знайшов.

          Тож наперед перепрошую ображені почуття тих, кого зачепить моя думка.

          Бачачи такі дописи, у мене вже мимовільно виникає запитання про ціль таких поширень. Для чого я би поширював (спойлер: не поширював би) подібного роду дописи?

          – як доведення для інших людей існування Бога. Такий собі доказ.

          Адже переживаючи цими днями подію Богоявлення Господнього, спостеріг цілковито інший спосіб Ісуса об’явити себе для інших. Наскільки пригадую, там було упокорення через прихід до річки Йордан і отримання хрещення покаяння від Йоана Хрестителя. Там була поява у натовпі з грішниками, які прагнули змінити своє життя. Зрештою, там були слова освідчення у любові: «Це Син мій улюблений, у Ньому моє уподобання». Так була об’явлена божественність Ісуса Христа та сам Бог у Трьох Особах;

          – як демонстрація самого Бога і Його сили. Така собі демонстрація мстивого, образливого та запального бога.

          Знову ж таки, пригадується мені епізод з однієї Книги, де учні Ісуса вимагали у нього поквитатися із мешканцями міст і сіл, які відмовилися їх прийняти. «Та, повернувшись до них, Він заборонив їм [і сказав: Не знаєте, якого ви духа, адже Людський Син прийшов не губити людські душі, а спасати їх]» (Лк. 9, 55).

          – як вияв власних стосунків з Богом. Такий собі вияв задавленої образи і незрілої реакції: «А я ж казав!»

          Стосунки з Богом можуть бути лише справжніми. Справжні взаємини побудовані на довірі, щирості та відкритості. Упродовж усього свого християнського життя ми плекаємо їх, докладаючи зусиль. Адже будь-які стосунки потребують зусиль. Йдеться про молитву, читання Святого Письма, аскезу, участь у богослужіннях, прийняття Святих Таїнств. Тож запитання: у якому стані перебувають наші стосунки з Богом, наше християнство?

          – як пошук простих відповідей на складну драму страждань людини. Такий собі спосіб коментувати і вияснювати усе.

          І знову звернуся до Книги. «Озвавшись, він [Ісус] сказав їм: «Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї? Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само. Або ті вісімнадцять, що на них упала башта Силоамська й їх забила, гадаєте, що були більш винні від усіх мешканців Єрусалиму? Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само». Так і хочеться, через певні намовляння, у всьому бачити причиною діяльність Бога, щоб, врешті, звинуватити Його. Прадавнє таке, чи не так?

          І, будьте ласкаві, запитайте і себе про ціль поширення тих чи інших дописів.

          Отець Ivan Vykhor

          Читай також

        • Як вісьмом священникам вдалось вижити під час вибуху атомної бомби в Хіросімі
        • Образ Бога серед вірних
        • «Все в житті стане на свої місця»: єпископ Венедикт Алексійчук пояснив, що означає безперервно молитися
          • Оціни

            [ratemypost]